Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Kup środki do impregnacji drewna

Środki do impregnacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy konserwować nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) i mebli. Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że parkiet jest znacznie bardziej odporny na zniszczenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]