Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie typy rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W wielu z nich zakupimy też wszelkie niezbędne dodatki, czyli kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, rozety oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie możemy dobrać cały zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.