Pluszaki – więcej niż zwykła zabawka

Przytulanki i pluszowe zabawki – co kupić dziecku?

Pluszak to dla dziecka bez wątpienia coś więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko jest kompanem codziennych przygód, ale przede wszystkim zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, gdy w obok brak rodziców bądź dziadków.

Pluszowe przytulanki we wczesnych latach życia malucha wspierają jego rozwój emocjonalny oraz społeczny. Dzięki nim dzieci uczą się manifestować własne uczucia i tego, czym jest potrzeba opieki nad drugą osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, pierwszą myślą jest zwykle klasyczny miś. Niemniej jednak wszechświat tych zabawek jest nadzwyczaj obszerny i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzaków, które najmłodsi w mgnieniu oka pokochają.

Pluszaki – zwierzątka znane dzieciom z codziennego życia

W czasie spacerów z rodzicami maluchy błyskawicznie spostrzegają, iż niektóre dzieci przechadzają się z psami, a niekiedy także kotami. Tak samo odwiedziny u najbliższych mających domowych pupili wzbudzają u dziecka fascynację zwierzętami i chęć posiadania własnego. I chociaż zwierzątko domowe to ogromna odpowiedzialność, może na nią przygotować naszą pociechę właściwa zabawka.

Psiaki

Czworonogi sprzedawane w Galerii Bukowski to przytulanki wzorowane na wizerunkach autentycznych ras, np. sznaucera. Ich sierść, której długość dopasowana jest do rasy pieska, jest niesłychanie puszysta i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką maluch może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego psa na przechadzkę bądź karmieniu o konkretnych godzinach, co sprawi, że z czasem nauczy się systematyczności i poprawnej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Kociaki

Inne kochane przez maluchy pluszaki wzorowane na zwierzętach domowych to kociaki oraz króliczki, przy czym te ostatnie cieszą się niesamowitą popularnością, zwłaszcza wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem oryginalnych pluszowych kotków uszytych przez Galerię Bukowski są ich wibrysy, które odwrotnie do większości zabawek nie są wykonane z tworzywa sztucznego, a z miękkiego sznureczka. Tak samo ich noski oraz uśmiechy są wyszywane nitką. Pluszowe koty szyte są w 2-ch rozmiarach – te duże posiadają cechy dorosłych zwierząt, a mniejsze – kociątek. Różnicę można zauważyć nie tylko po mordkach zabawek, ale również po ich postawie.

Galeria Bukowski - króliczek Zeus
Galeria Bukowski – króliczek Zeus

Króliki

Pluszowe króliki to natomiast linia maskotek, w której nie tylko maluchy, ale nawet dorośli, odnajdą swojego ulubieńca. Maluchy kochają miękkie króliki Kanini, z pokaźnymi brzuszkami oraz długimi, oklapniętymi uszami. Z króliczków tych można stworzyć pełną rodzinkę, ponieważ szyte są one w dwóch rozmiarach – 25 oraz 15 centymetrów. Dziewczynki z pewnością polubią również małe i duże króliczki z linii Princess, a chłopcy króliczych towarzyszy z szykowną kokardką u szyi. Natomiast dorośli, którzy wierzą, że zwierzątka te przynoszą szczęście oraz kreatywność, mogą dopiąć do kluczy drobny pluszowy brelok.

Puchate leśne zwierzaki

Drugą grupą maskotek są te, przypominające dzikie zwierzęta. Maluchy mogą założyć w swojej bawialni małe ZOO, w którym znajdą się m.in. słonie lub pingwiny, i tak spędzać dni bawiąc się z rówieśnikami. Dużo lubianych przez dzieci maskotek to również zwierzęta kojarzące się z wiejskim życiem, przykładowo różowe świnki, oraz te zamieszkujące polskie lasy, jak jeże albo sowy. Te ostatnie to doskonały podarek dla siedmiolatków zaczynających naukę. Sowy są bowiem symbolem wiedzy i – położone na biurku – będą emocjonalnym wsparciem dla młodych uczniów.

Wybieraj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Kupując pluszaki dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, należy zwrócić uwagę nie tylko na sam ich design, ale także to, czy są bezpieczne oraz sposób ich produkcji. Pluszaki dla naszych dzieci powinny bezwzględnie spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być mocne, a materiał, z jakiego są wyprodukowane, nie może wywoływać uczuleń. Rodzic musi także upewnić się, czy pluszak nie ma maleńkich, plastikowych elementów, które mogłyby się odkleić, a potem zostać zjedzone przez kilkulatka.