Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Więcej o okiennicach wewnętrznych.

Urządzając dom, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć pod różnymi kątami, w zależności od kaprysu lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również PCV. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jednak rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach lub w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno w kinie lub w telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice shutters – regulacja kąta lameli bez stosowania linek

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, żeby zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niesłychanie elegancki wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość nieruchomości. Warto również zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania linek, co posiadacze psotnych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]