Odżywki a maski do włosów – różnice

Chcesz nabyć maski nawilżające do włosów? Odwiedź tę stronę.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Równie szkodliwe bywa spanie z mokrą głową, farbowanie, stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki lub użycie nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Odżywki a maski do włosów

Maski nawilżające do włosów regenerują dużo intensywniej niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By dotarły w głąb włosów oraz skóry, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej powtarzać to raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być skompilowane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, różnego typu olejki, jak również keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]