Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości zwykłego mieszkańca Polski i sporadycznie jest lekceważona. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie będą wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym większa groźba występowania dużej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób płuc narażeni są zwłaszcza mieszkańcy dużych miejscowości oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak przykładowo Webber, Blueair bądź LIFAair, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nieraz mają one także inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu kupimy sprzęt stosowne do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, zatem bez ograniczeń można je przenosić między pomieszczeniami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne choroby lub reakcje uczuleniowe, jak również groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy ma także sensory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.