Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Więcej o albumach na monety na goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Gromadzenie monet i banknotów to nie tylko przyjemność z szukania i kupna kolejnych okazów, ale również poczucie satysfakcji z ich przeglądania i indeksowania. Nabyte numizmaty powinny więc zostać umieszczone w praktycznych klaserach lub albumach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a równocześnie uchowa się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Album na monety i banknoty – duże ułatwienie przy katalogowaniu eksponatów

Entuzjaści monet mają szeroki wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż pozwalają w prosty sposób segregować numizmaty konkretnego typu. Trzeba pamiętać, iż część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rodzaju gromadzonych monet lub banknotów. Dowolność dodawania oraz odłączania kart jest ogromnym ułatwieniem przy segregowaniu okazów według naszego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych eksponatów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania monet czy uszkodzenia banknotów. Ponadto, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych średnicach, należy tylko dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd książek bądź albumów ze zdjęciami, więc łatwo schować je na półce przez spojrzeniem potencjalnego włamywacza.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez problemu też monety w holderach

Eksperci zalecają, by w plastikowych kartach klaserów trzymać popularniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Kosztowne numizmaty w stanie menniczym bądź te wybite z metali szlachetnych wypada najpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, które bez problemu mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem lub usztywnionym, papierowym holderem.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]