Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Lampę solną znajdziesz na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a nieraz kupujemy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w 3 kolorach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dopasujemy je do aranżacji domu, gdyż są dostępne w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył kamiennych o identycznych kształtach i siatce krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im przeróżne formy, przykładowo kuli lub piramidy.

Co jest źródłem powodzenia lamp solnych?

Dużo osób sądzi, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i subtelne, dlatego rekomenduje się używanie ich osobom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]