Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Dowiedz się, gdzie zamówić preparat do dezynfekcji rąk

Aż pięć milionów bakterii może bytować na każdym cm2 powierzchni dłoni. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, pasożyty i wirusy, które powodują poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to wystarczający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz mleka, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]