Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Dowiedz się więcej o mopie z wiadrem na http://bit.ly/2M7yPB2

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – niezbędne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie równie ważne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. W trakcie sprzątanie wielkich powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]