Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Po więcej szczegółów o kontenery producent zajrzyj tu

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, a także gruz, złom – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

W przypadku ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]