Maseczka jednorazowa – ogranicz ryzyko choroby wirusowej

Więcej szczegółów o maseczce jednorazowej

Z początkiem 2020 r. na cały świat padł strach wywołany ekspresowo rozpowszechniającym się nieznanym dotychczas wirusem SARS-CoV-2, który roznosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca wzrosło zatem zapotrzebowanie na różnorodne produkty ochronne, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego powinno się stosować maskę jednorazową?

Obok płynu dezynfekcyjnego, jednorazowe maseczki stały się najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym głównie lekarzom, ale też pospolitemu obywatelowi. Są nie do zastąpienia w czasie zakupów oraz podróży do miejsca pracy, innymi słowy zawsze tam, gdzie przebywa się w większym gronie obcych nam ludzi. Dlaczego trzeba je nosić? Maseczka jednorazowa przesłania nos i usta, co redukuje zagrożenie dotarcia patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, iż powinny ubierać ją w głównej mierze osoby chore, jednak dla osób zdrowych też są one kolejną zaporą zabezpieczającą przed potencjalnym kontaktem z wirusami i bakteriami, które może przekazywać osoba chora, nie manifestująca jeszcze symptomów zarażenia.

Jak wyposażyć się w jednorazową maskę ochronną?

Prostą maseczkę jednorazową można zrobić samemu, jednakże warto zamówić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących używanych w branży medycznej. Jednorazowe maseczki ochronne szyte fabrycznie cechują się również wyższą trwałością i jakością. Takie maseczki mają wyższą gramaturę i ich ważną częścią są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeżeli na niezbędne wyjścia po zakupy zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie wywołuje otarć skóry twarzy i zapewnia wygodę. Po zdjęciu maseczki postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, żeby odpowiednio ją zutylizować.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]