listwa podłogowa, listwy drewniane

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]