Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to także fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.