Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni znajdziesz tutaj

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten element osłony okiennic można zastosować również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują większą część dnia, a także przyjmują tu gości. Dlatego więc należy zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie wygodne. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu niż w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]