Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Zamów czapsy

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]