Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Dalsze informacje o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Trieste, Firenze i Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Carmel i Vanilla.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]