Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jeśli chcesz nabyć kontenery na odpady, koniecznie odwiedź tę stronę

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne oraz niebezpieczne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]