Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Chcesz nabyć ubrania na motor? Sprawdź https://bit.ly/3mhXsvr.

Od zarania motoryzacji wiadomo, iż jazda na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W trakcie wypadku kierowca motocykla nie jest chroniony przez pasy i w pełni odczuwa on intensywność uderzenia. Wobec tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko ogranicza potencjalne obrażenia motocyklisty, ale także chroni go przed promieniami słonecznymi, deszczem i wiatrem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motocykl – ze skóry czy z tekstyliów?

Kompletując odzież na motor najpierw trzeba zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy jedziemy z niską prędkością na skuterze, czy mkniemy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to także główny element protekcji kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed obrażeniami, które mogą wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do zabezpieczenia reszty ciała w trakcie jazdy jest niemało opcji. Pasjonat motocykli może skomponować swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę i spodnie zaprojektowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon (jedno- bądź dwuczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w asortymencie znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Wiadomo, skóra jest niezwykle odpornym na zniszczenia materiałem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motor wytworzone z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w nich z tkanin o wysokiej wytrzymałości na ścieranie oraz wysoką temperaturę. Te części ubioru kierowcy są uzupełnione o stosowne wzmocnienia chroniące łokcie, kolana i barki, które podczas upadku są szczególnie narażone na urazy.

Rękawice, slidery i inne dodatki

Następnymi ważnymi elementami ubrania na motocykl są buty oraz rękawice. Rękawice w razie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, bowiem to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry oraz złamania. rekomenduje się zatem wybierać rękawice ze wzmocnionymi modułami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kostki. Stosowne buty na motocykl oprócz tego, iż osłaniają delikatne kości stopy, dają także większą przyczepność, a przez to dokładniejsze panowanie nad masywnym motocyklem.

W jakie pozostałe części ubrań na motocykl powinno się kupić? To na pewno camelbagi, kołnierze, gogle o ile stosujemy kask crossowy, oraz dodatkowe slidery, zbroje lub ochraniacze.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]