Buty miejskie i do jazdy ekstremalnej – obuwie motocyklowe i jego przeznaczenie

Kup buty na motocykl na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motocykl, podobnie jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i na pewno wiele osób chciałoby je kupić z powodu samego ich designu. Niemniej jednak ich zasadniczymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i zapewnienie ochrony goleni i stopy w razie możliwego wypadku.

Czym cechują się różne rodzaje butów na motor?

Problem z tym, jakie buty na motocykl będą odpowiednie, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi dostaniemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, często do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie urazów oraz wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor sportowy wyposażone są w liczne usprawnienia zmniejszające ryzyko obtarć skóry i złamania kości goleni bądź stopy. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać na piechotę.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są perfekcyjne na spokojną, względnie wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest mniejsze, wobec tego osłona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich zaletą jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.

Co mieć na uwadze zamawiając buty na motocykl?

Kupując buty motocyklowe trzeba w pierwszej kolejności ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się dotkliwymi złamaniami w razie kraksy, z kolei buty crossowe noszone jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały wyśmienicie, ale entuzjasta jednośladów nie będzie czuł w nich komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, tak jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest szczególnie istotna. Kupujmy zatem buty na motor najlepszych producentów. W razie niepewności warto zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy wykonać zakup obuwia.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]