Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Znajdź blachy trapezowe na dach

Blachy trapezowe dachowe tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Blachy trapezowe – niedrogie a przy tym mocne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie także znakomicie prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, wiat lub budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową wypada zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08