Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Tu kupisz toczki do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne atesty oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]