Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, władzą rodzicielską czy uregulowaniem kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą bezstronną, nie znajduje się pod ich wpływem i rozpatruje sprawę tylko pod kątem prawniczym.