Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze otoczenie i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić dym papierosowy, szkodliwe wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, placówkach oświaty czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.