Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i śnieżnobiałe zęby

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, lakiery, nakładki), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.