Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Na www.bardomed.pl znajdziesz więcej informacji o magnetoterapia aparaty.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]