Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Zobacz, gdzie zamówić aparat ultradźwiękowy

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, opiera się na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]