Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5, kurz, spaliny samochodów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.