Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Skieruj się tu, aby skorzystać z umiejętności optometrysty Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować problematyczne i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, jaskry, a także wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje doświadczona załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną metodę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą niezbędną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej oraz usuwaniem kaszaków.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]