Badania operatorów Bielsko Biała - usługi na miarę Twoich potrzeb
Są niezbędne jeśli musimy stwierdzić, czy konkretna osoba jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka lub innego pojazdu. Mimo, że część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy problemów psychicznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?
Jak zaczynają się badania operatorów?
W pierwszej części badania kandydat uzupełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, najczęściej trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie potrafił określić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz ocenić jego inteligencję lub zdolności społeczne. Zawartość ankiety zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często powoduje ogromny stres, ale jej zaliczenie nie jest problemem.
Końcowy etap badania operatorów
Ostatnia część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych aparatów. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w trudnych przypadkach. Warto wiedzieć, że czasem ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo badanie wykaże, iż przed wizytą w poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może zostać wtedy przełożone albo – gdy przyczyną okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.
Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]