Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania dużych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest również świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki fermentacyjne w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często stosowany w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.