Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zajrzyj tu, aby zamówić usuwanie infekcji WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę stron i sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony malware, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Witryna rozsyła spam? Nie dajesz rady się zalogować? Wpisy na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci adresów? To tylko kilka z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji niezbędne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół przekracza wiedzę osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć specom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony www – kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują gruntowny przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do listy zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują też konieczne czynności w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niesłychanie ważne, bowiem naprawa wszystkich efektów infekcji nie jest gwarancją, że analogiczny przypadek nie nastąpi za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]