Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Na https://bit.ly/310S1Mm odnajdziesz aktualną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym potomkiem, zatem troszczą się o to, by wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza gdy na imprezę zaprasza się liczną grupę krewnych i znajomych. W tym wpisie otrzymasz kilka porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – możesz określić preferowany prezent dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach dziecka, nieraz nawet w dniu połogu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przekształcił się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, skutkiem tego jest urządzany z reguły 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na szczegółowe przemyślenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Umawiając z parafią dzień sakramentu polecamy uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się też zakomunikować, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina z reguły stawia na zabawki, jednak rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, kołderka dla dziecka oraz fotelik samochodowy.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny planowano najczęściej w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni mogli być zapraszani na odświętny poczęstunek. Dziś wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje lokali, w których można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują rewelacyjnie udekorowane wnętrza, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu harmonizujące z charakterem obiadu i który zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, radzimy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą szaleć pod gołym niebem, a fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Znaczący jest również taki wybór sali na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, tak samo jak transport biesiadników do wynajętego noclegu bądź domu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]