utylizacja mebli Kraków, wywóz starych mebli Kraków

Wywóz i utylizacja starych mebli

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy wyrzucić. Aby nie zagracały miejsca w domu, zwykle chowamy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednak w tym, że po kilku latach i w tych schowkach stają się na tyle zagracone, że codzienne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbany dom. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak części ram okien, stare meble, sprzęty elektroniczne czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują także fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną oddane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub być spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu nowych biurek, stołów lub półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]