Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Zajrzyj tu, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta przemysłowego druku 3D.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, oraz DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielobarwne filamenty

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość użycia materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]