Stomatologia mikroskopowa – leczenie kanałowe

Złamanie zęba, martwica, zapalenie miazgi, daleko posunięta próchnica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, iż z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tego typu terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – etapy

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, zatem podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba metalem szlachetnym, ceramiką, cementem szkło-jonomerowym albo materiałem kompozytowym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie będą już konieczne.