biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele nie zawsze umieją właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie kosztami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]