Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Część śmieci nie powinna trafić do typowego kosza na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji bywają przeróżne – niekiedy śmieci przekraczają akceptowalne rozmiary, czasem jest to sprzeczne z wprowadzonymi w Polsce aktami prawnymi. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Powinniśmy przewieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie musi pracować jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie wygodne jest tylko dla osób, które dysponują znaczną ilością niezagospodarowanego czasu i własnym autem. Reszta słusznie uczyni, stawiając na wynajem kontenera na śmieci.

Remonty oraz sprzątanie strychów – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener na odpady?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w trakcie przeróżnego rodzaju robót. Zazwyczaj są to przebudowa nieruchomości i – chodzi głównie o spore wolumeny gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie także idealnym rozwiązaniem, jeśli urządzamy opróżnianie strychu – wtedy zmieścimy w nim wszystkie zalegające od dawna stare meble, sprzęty oraz niedziałające urządzenia. Opróżnianie strychów czy prace budowlane będą jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć wywóz odpadów i sprzątanie strychów oraz piwnic?

Sprzątanie strychów, ale także kontenerowy wywóz różnych odpadów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej objętości, który ten przez okres wskazany w umowie napełnia starymi sprzętami czy też odpadami budowlanymi. Pojemnik jest w następnej kolejności wywożony z posesji, a zebrane śmieci przekazywane są do miejsca, w którym zostaną przetworzone zgodnie z prawem.