Okna zabytkowe – niepowtarzalna stolarka

Jeśli potrzebujesz zabytkowych okien, koniecznie wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/.

Okna zabytkowe zwykle wyglądają znacznie korzystniej niż te wytwarzane obecnie więc są niewątpliwą ozdobą obiektów. Walory wizualne to rzecz jasna ich nie jedyna dobra strona, zaś na ich cenę w znacznym stopniu wpływa także wiek. Tak jak inne dobra zabytkowe, także okna powinny być remontowane w myśl prawa – ich renowacji nie możemy wykonywać samodzielnie z wykorzystaniem kupionych w markecie materiałów. Jakimi cechami więc odróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma prawo przeprowadzić takie prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zwykle posiadają więcej zdobień niż nowoczesne. Nie są też otwierane od góry, a to sprawia, iż potrzebne okazują się lufciki, z użyciem których możemy wentylować mieszkanie. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, zrobione są zwykle z drewna – materiału, który ma sporo atutów, lecz potrzebuje częstych remontów, a poza tym nietrudno go zepsuć. Z tego powodu tak istotne są uprawnienia osób konserwujących okna zabytkowe.

Komu powierzyć renowację okien zabytkowych?

Okna zabytkowe zwykle mają budowę skrzynkową, która wymaga wysokich umiejętności – taki rodzaj okna cechuje się wszak użyciem różnych, dziś już nieczęsto spotykanych, rozwiązań. W związku z tym, nawet najbardziej doświadczeni stolarze nie powinni remontować okien zabytkowych, kiedy nie mają dokumentów zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie mogą otrzymać duże kary.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]