Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Na www.serwismeteo.pl zamówisz uszczelnianie okien Warszawa

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]