Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest również fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów?

Spektrum materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.