Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz także wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, a od razu po operacji – unikać bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz napojów wyskokowych. Ważne jest również stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort i opuchliznę.

Implantologia – jak wybrać specjalistę

Implantologia ma spory wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne wskazówki.