Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Witamina C to składnik o ogromnym spektrum działania, który leczy infekcje i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych schorzeniach. Sprawdźmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Dożylne wlewy witaminy C – duże porcje substancji

Witamina C jest mikroelementem warunkującym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ inaczej nie potrafimy jej wyprodukować. Współczesna medycyna od lat sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie groźniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, niewydolności serca, jak również mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się wykazać, że włączenie niekonwencjonalnego leczenia może zapewnić o wiele lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tego składnika do ustroju. Kuracja od 10000 mg może pomóc pokonać wiele groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – stężenia weryfikowane przez onkologa

Sposób dostarczania witaminy C, czyli kroplówka, niweluje możliwość powstania efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Rezultaty mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o przebiegu leczenia i ustala dawkę, ale żeby dostrzec trwałe efekty, terapia musi trwać około kilku tygodni.