Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Sprzątanie strychu bądź piwnicy, odnowienie mieszkania, przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, gdy nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, boisk czy parkingów.