Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w przypadku dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, potrzeby wykonania sztucznych zębów czy mostów i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu nowotwory bądź owrzodzenia. Które techniki są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych ubytków czy chorych po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub narośli – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również nastrój w gabinecie i podejście dentysty do pacjentów – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub w gronie bliskich.