Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Na lastrada.pl/catering-swiateczny/ zamówisz catering świąteczny.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy na ogół z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Często kadra firmy aranżuje je sama, przynosząc osobiście ugotowane potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest skuteczny. Żeby więc pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe dania i smakowite specjały

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z łososia bądź karpia, a także staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły spożywane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, np. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Warto też zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z miodem bądź puszysty sernik.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Za planowanie Wigilii w firmie należy wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć datę spotkania i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej obliczyć potencjalną liczbę gości imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i razem dobrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla tych osób trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]