Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Dowiedz się, gdzie nabyć panele drewniane, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pomieszczeniu. Należy więc zapewnić im dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]