Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Wszystko o ładnymi miejscami w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc często trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają kempingi, pensjonaty i hotele, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o atrakcjach Małopolski dba też o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne górskie miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego