Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Korzystna oferta skitur znajduje się pod tym linkiem.

Gros turystów wybierających się w góry zimą, udaje się tam zwykle jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Trudne, a zarazem ogromnie satysfakcjonujące skitury

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w drewnianym, górskim domku i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie dość trudnych, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów i nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]