Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Skieruj się tutaj, jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości na temat hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie istotne (np. w budynkach służby zdrowia).

Filtry dokładne minipleat filtrują pyły PM2.5 oraz spaliny

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w biurowcach, urzędach czy budynkach mieszkalnych znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, dym tytoniowy bądź roztocza. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane normy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46